UFC
Főoldal > Hírek > Értékelő a tiszakécskei U14-es csapat szeptemberéről

Értékelő a tiszakécskei U14-es csapat szeptemberéről

Benke Józsi bácsi így látta a csapat új szezonbeli első teljes hónapját:
“A tiszakécskei U-14-es csapatunk szeptember elején kezdte meg a bajnokságot NB II Közép-keleti csoportjában. A nyári szünet és az átigazolások miatt a felkészülés nem volt zökkenőmentes, érkeztek hozzánk Kerekegyházáról, Akasztóról, a KTE-ből és persze Tiszakécskéről is. Két felkészülési mérkőzést játszottunk, Szolnok és Kerekegyháza korosztályos csapatai ellen. Mindkét mérkőzésen látszott ,hogy bár nagyon jó képességű gyerekek jöttek, de sok munka vár még ránk ahhoz, hogy jó csapat is legyünk.
Ennek tudatában vágtunk neki az első bajnoki mérkőzésnek a Mezőkövesd ellen. Végig uraltuk a meccset, sorra dolgoztuk ki helyzeteinket, de azokat nem sikerült eredményesen befejeznünk, a vége 2:2-es döntetlen lett. A második fordulóban Eger csapatához látogattunk, az első félidőben tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel, gyors gólváltások után 2:2-vel mentünk pihenni, a második félidőre elfáradtunk, és az egriek állva hagytak minket, aminek 9:3-as vereség lett a vége. Pozitívum volt, hogy az utolsó pillanatig küzdöttünk, harcoltunk a pályán. A következő fordulóban Taksony csapata látogatott hozzánk, előzetes eredményeikből látszott, hogy a mezőny egy gyengébb csapata lesz az ellenfél, amit az eredmény is igazolt: 18:0 lett a vége a javunkra. A negyedik fordulóban az Újpest “B” csapához látogattunk, nehéz mérkőzésre számítottunk, de már a bemelegítésnél látszott hogy fizikálisan erősebbek vagyunk, amit ki is tudtunk használni, és 8:2-es győzelemmel térhettünk haza. Az ötödik fordulóban Balassagyarmatot láttuk vendégül, 0-0-ás első félidő után sikerült nagyobb sebességre kapcsolnunk, aminek 3 gól lett az eredménye és sikerült itthon tartanunk a három pontot!”